GRUPA KARCZEW idee, ludzie, pomysły

Oświatowy "okrągły stół"

2019-04-26, Paweł P.

W samo południe, rozpoczął się Oświatowy Okrągły Stół. Oczywiście nie mogło się odbyć bez nawiązania do tamtego okrągłego stołu (nazwa). Nie rozumiem, ale ok – semantyka.

Apeluje o odcięcie się tych komunistycznych tworów, zwrotów. Wszystkiego – raz na zawsze.

Powiem tak, czego by nie powiedziano to bez "solidnej łopaty" się nie obejdzie – na tym się skupię w tym wpisie.

Co mam namyśli, mówiąc solidna łopata? To "narzędzie" codziennego użytku dla dziecka w szkole, to że kupuje się masę rzeczy – może na pierwszy rzut oka atrakcyjnie to wygląda ale jest wynikiem tego, że szkoły ale również rodzice nie mają pojęcia, nie generalizując – w większości przypadków – nie ma planu – listy zakupów. Brak wiedzy i doświadczenia, nie pomagają – w tej konkretnej dziedzinie.

W zeszłym roku przygotowałem cały plan, korzystając z okazji że miasto Karczew dostało sporo funduszy na rozwój właśnie – rozwiązań w szkole. Odwiedziłem, rozmawiałem, cisza... Dwa pytania, o matematykę otrzymałem – ktoś wspomniał o interaktywnych tablicach. Wszystko.

Przyjdzie moment, że zapytam jak ten budżet został "przejedzony" na bank tak się stanie – a stanie się tak, ponieważ decydujące osoby – są manipulowane. Łatwo przyszło, łatwo poszło... Ktoś dał, to wydam. Inaczej byłoby gdyby to były własne fundusze. Wybór jest taki "to" albo "to", a oferent jest jeden. Lub grupka, która – sobie to wszystko pięknie ustawiła. Jest to legalne nie ma co się dziwić, tak to działa – są prowizję (słone) i wszyscy szczęśliwi. To, że szkoły wiążą się tak, z tymi podmiotami – tworzy zależność, a nie wolność wyboru.

Czym jest to przysłowiowa "solidna łopata" – to tablet. Tak tablet! Konkretnie iPad – Apple i jego rozwiązania – szykowane dla edukacji od ponad 20 lat.

iPad dla Szkół, iPad dla Uczniów, iPad dla Nauczycieli.

To urządzenie dzisiaj, które proponuję – jest tak tanie – oprogramowanie darmowe – wybór jest tylko jeden. Żaden tablet Android, czy jakiś pseudo komputerek też o Wielkiego Brata – Google – nie ma szans. Najmniejszych, nawet jakby ktoś mówił inaczej. Bez szans. Wszystko, to da się udowodnić, pokazać na żywo. Prawda jest taka, że iPady powinny gwarantować szkoły. W materiałach edukacyjnych jest kilka strategii – jak je wdrożyć. Szkoły mogą zamówić je same, mając przy tym jeszcze zniżkę.

Wyobrażam sobie to tak, jest plecak – jest iPad + jakiś cieniutki zeszycik – ćwiczenia. Wszystkie książki, materiały interaktywne – lecą na iPadzie – lecą też na TV – w klasie. Tylko tyle i aż tyle.

Plecak ważący mniej niż 1 kg jest możliwy.

Dzieciaki jak się nauczą "kopać" a zrobią to bardzo szybko, jak będą pracowały wspólnie – na koniec – jak opuszczą szkołę – to proszę sobie wyobrazić, że opuszczą ją nie tylko z wiedzą i doświadczeniem niezbędnym na jutrzejszym rynku pracy – ale razem ze wszystkimi projektami we własnej chmurze danych. Dzisiaj, to 200 GB dla każdego ucznia – przez całą szkołę – za free.

Liczyłem ile to by kosztowało, przez lata per jeden uczeń – Apple wielokrotnie zwraca – wartość urządzenia – jakie sprzedaje szkołom. Backupy, dyski, zarządzanie – oszczędności są bardzo duże – razy skala. Nie da się tego z czymkolwiek porównać. Można szukać, ile to pieniędzy – zostanie...

Jedno co chciałbym jeszcze dodać i sobie życzyć, to abyśmy wreszcie kształcili – nie pracowników tylko przedsiębiorców. To posiadanie własnej firmy – jest prawdziwą wolnością i niezależnością.

Dokumenty
Oferta-dla-szkol-przedszkoli-bibliotek-i-czytelni-iPad-dla-Uczniow.pdf

Oferta dla szkół, przedszkoli, bibliotek i czytelni Oferta dla szkół, przedszkoli, bibliotek i czytelni Oferta dla szkół, przedszkoli, bibliotek i czytelni Oferta dla szkół, przedszkoli, bibliotek i czytelni Oferta dla szkół, przedszkoli, bibliotek i czytelni Oferta dla szkół, przedszkoli, bibliotek i czytelni

Witaj serdecznie!

dziękuję za odwiedzenie właśnie tej strony. Jest mi miło!

Nazywam się Paweł Pałczyński, w Karczewie mieszkam niemalże od zawsze, muszę przyznać – nie wyobrażam sobie by to się prędko zmieniło.

Kocham Karczew – wiem że brzmi to trochę dziwnie, ale kiedy zdałem sobie z tego sprawę – lekko się w sobie uśmiechnąłem. Karczew ma klimat, mieszkają tutaj fascynujący ludzie. Karczew mówiąc krótko to – nieograniczony potencjał. I ja w to wierzę.

Zastanawiam się, jak w naturalny sposób, rozkładając to w czasie – możemy go razem zbudzić do życia.

Przyłącz się!

Niczego nie trzeba podpisywać, ale trzeba w sobie i z siebie coś dać, komuś – dla kogoś.

Zastanów się komu możesz pomóc, i stwórz idee.

Kreatywność, zespołowość, wizjonerstwo, nauka, pomoc, talent i jego stałe rozwijanie.

Kupuj pracę tam gdzie rządzisz Paweł Pałczyński

W grupie sliła

Informacje

 1. Przygotuj się...
 2. Otwórz oczy i umysł
 3. Szukaj okazji
 4. Pomóż, jeśli możesz
 5. Podejmij decyzje
 6. Zabierz się do pracy
 7. Dobra diagnoza, to 50% sukcesu
 8. Ucz się i pytaj
 9. Miej pasję w oczach
 10. Stwarzaj szczęście
 11. Zdefiniuj swoje słabe strony
 12. Sprecyzuj czego chcesz
 13. Sprecyzuj czego naprawdę chcesz
 14. Lub siebie
 15. Weź kartkę papieru
 16. Zapisuj pomysły
 17. Posprzątaj
 18. Rzuć palenie i kontroluj używki
 19. Po pierwsze, ekologia
 20. Po drugie – innowacja
 21. Po trzecie zdrowie
 22. Płać podatki, kupuj mądrze
 23. Niech pieniądze pracują dla Ciebie, nie odwrotnie...

Rób, co możesz, tym co masz, od razu tam, gdzie jesteś.Theodore Roosevelt

Tylko rozpocznij, a umysł zapłonie. Nie ustawaj, a pragnienie się ziści.Johann Wolfgang von Goethe

Jeśli nie stajesz się lepszy, stajesz się gorszy.Pat Riley

Pierwszy warunek sukcesu! Trzeba koncentrować fizyczną i umysłową energię wyłącznie na jednym zadaniu, i nie poddawać się się znużeniu.Thomas Edison

Wyobraź sobie, że trafisz – to trafisz.Mighty Mick. Rocky V (retrospekcja)

Jeśli nie uczysz się stale i nie podnosisz swoich kwalifikacji, pamiętaj że czynią to inni – i gdzieś, kiedyś natrafisz na taką osobę, której nie dorównasz.Reed Buckley

Aktualności inspiracja

Nowa inspiracja

Witam serdecznie

Tylko członkowie Grupy Karczew, mogą zamieszczać nowe inspiracje.

Już wkrótce gościnne wpisy.

×