GRUPA KARCZEW idee, ludzie, pomysły

Podziękowania dla Prezesa Belki

2014-10-24, Paweł P.

Ponoć w Łodzi pojawiły się fałszywe pieniądze, jakoś mnie to nie dziwi – i śmiem twierdzić, że nie tylko w Łodzi.

Policja została zaalarmowana, że w jednej z instytucji finansowych w centrum Łodzi nagle - w krótkich odstępach czasu - pojawiło się siedem znakomicie podrobionych banknotów 200-złotowych. Oznacza to, że ktoś próbuje wpuścić na rynek nowe trefne pieniądze. Sprawa wygląda na bardzo poważną, gdyż banknoty z wizerunkiem króla Zygmunta I Starego zostały znakomicie podrobione.

Przypominam to Prezes Narodowego Banku Polskiego, Pan Belka – postanowił, sprawić aby w Naszych portfelach, były różne pieniądze tych samych nominałów. Bardzo serdecznie gratuluję, różnorodność, nie najlepszy wzrok i "pasztet" gotowy.

Nie jestem specjalistą, ale na chłopski rozum nowe banknoty mają taki papier – w mojej ocenie łatwiejszy do podróbki, jest gładszy i jaśniejszy. A jaki związek ma to z "ustawką z Sienkiewiczem" szkoda, że żaden dziennikarz nie porusza sprawy, temat tabu?!

Daty też są ciekawe 2012 r., a podpis jak nie Belki (M, jest ale B ja tam nie widzę, właśnie patrzę na 50 zł).

Pozdrawiam

EDIT: Wszystkie załączone zdjęcia w serwisie pochodzą z ogólnodostępnych miejsc w internecie, w tym Google (być może i pochodziło z PAP, o czym nie wiedziałem) i innych agregatorów treści i zdjęć – oraz z własnych źródeł. Z godnie z:

Prawo cytatu

Właśnie „prawo cytatu”, jako potoczne określenie dozwolonego użytku, mające swoją regulację w art. 29 upapp należy zastosować do używania PrintScreenu w artykułach. Ustawa stanowi, że wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym wyjaśnianiem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości. Przepis ten ma zastosowanie do wszystkich kategorii utworów oraz przedmiotów praw pokrewnych (w tym artystycznych wykonań, fonogramów, wideogramów itp.). Przedmiotem cytatu mogą być zarówno utwory pierwotne jak i istniejące ich opracowania. W praktyce najczęściej cytowane są utwory wyrażone słowem (literackie, naukowe), muzyczne, audiowizualne, plastyczne (rysunki), slajdy, tabele, wykresy.

Warunkiem legalności cytatu jest korzystanie z utworu, który został już wcześniej rozpowszechniony, czyli udostępniony publiczne (art. 6 ust. 1 pkt 3 upapp). Jeżeli utwór nie był rozpowszechniony, cytowanie uzależnione będzie od zgody autora – w takim wypadku mowa będzie o np. cytowaniu udostępnionego rękopisu, wydruku. Zaznaczyć należy, że doktryna w większości skupia się na analizie cytowanych utworów literackich, architektonicznych, fotograficznych, czy też plastycznych. Dyskusja w głównej mierze dotyczy wielkości cytowanego utworu. Z uwagi na fakt, że ustawa pozwala na cytowanie drobnego utworu w całości, powstały wątpliwości co do zakresu cytowania takich utworów jak fotograficzne, architektoniczne, czy plastyczne. Za dopuszczalnością cytowania w całości takich kategorii utworów, jak plastyczne, architektoniczne, fotograficzne opowiadają się J. Barta i R. Markiewicz (w tym kontekście przywołują opinię rzecznika generalnego V. Trstenjaka – wyrok TSUE z dnia 1 grudnia 2011 r. w sprawie C-145/10 Eva-Maria Painer v. Standard Verlags GmbH i inni, Zb. Orz. 2011, s. I-12533), przy czym wskazują, że jest kwestią drugorzędną, czy będzie to dopuszczalne „w drodze rozszerzenia znaczenia pojęcia «drobny utwór» czy też rezygnacji w szczególnych przypadkach z wymogu cytowania części utworu".

Zdjęcie, jego mała część (wycinek, zrzut z ekranu) – pozbawiona rozdzielczości, i z znacznej części, pokazywała to o czym pisałem. Czyli nowe banknoty, nie było to publikowane w dniu ich prezentacji, tylko wiele tygodni po nich, w nawiązaniu do informacji o "pojawiających się fałszywkach". Zdjęcia te dostępne są w internecie, nie tylko na stronie PAP, której nie odwiedzam i nie zamierzam. Zdjęcia zostały permanentnie usunięte, za szkody – przepraszam.

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjnapubliczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

W związku z zawartym w ustawie obowiązkiem upowszechniania przez Polską Agencję Prasową stanowisk Sejmu, Senatu Prezydenta, Rady Ministrów oraz innych naczelnych organów państwa, Agencja otrzymuje co roku dotację podmiotową na dofinansowanie działalności bieżącej. Jest ona wypłacana w ramach części 36 budżetu państwa – Skarb Państwa.

W 2014 PAP otrzymała 2,5 mln zł. W ustawie budżetowej na 2015 wysokość dotacji zaplanowano również w wysokości 2,5 mln zł.

Czyli złożyłem się na to. My wszyscy się na to składamy.

Zrzut ekranu 2014 10 24 o 13.15.14 Zrzut ekranu 2015 05 26 o 09.00.46 Zrzut ekranu 2015 05 27 o 13.15.46

Witaj serdecznie!

dziękuję za odwiedzenie właśnie tej strony. Jest mi miło!

Nazywam się Paweł Pałczyński, w Karczewie mieszkam niemalże od zawsze, muszę przyznać – nie wyobrażam sobie by to się prędko zmieniło.

Kocham Karczew – wiem że brzmi to trochę dziwnie, ale kiedy zdałem sobie z tego sprawę – lekko się w sobie uśmiechnąłem. Karczew ma klimat, mieszkają tutaj fascynujący ludzie. Karczew mówiąc krótko to – nieograniczony potencjał. I ja w to wierzę.

Zastanawiam się, jak w naturalny sposób, rozkładając to w czasie – możemy go razem zbudzić do życia.

Przyłącz się!

Niczego nie trzeba podpisywać, ale trzeba w sobie i z siebie coś dać, komuś – dla kogoś.

Zastanów się komu możesz pomóc, i stwórz idee.

Kreatywność, zespołowość, wizjonerstwo, nauka, pomoc, talent i jego stałe rozwijanie.

Kupuj pracę tam gdzie rządzisz Paweł Pałczyński

W grupie sliła

Informacje

  1. Przygotuj się...
  2. Otwórz oczy i umysł
  3. Szukaj okazji
  4. Pomóż, jeśli możesz
  5. Podejmij decyzje
  6. Zabierz się do pracy
  7. Dobra diagnoza, to 50% sukcesu
  8. Ucz się i pytaj
  9. Miej pasję w oczach
  10. Stwarzaj szczęście
  11. Zdefiniuj swoje słabe strony
  12. Sprecyzuj czego chcesz
  13. Sprecyzuj czego naprawdę chcesz
  14. Lub siebie
  15. Weź kartkę papieru
  16. Zapisuj pomysły
  17. Posprzątaj
  18. Rzuć palenie i kontroluj używki
  19. Po pierwsze, ekologia
  20. Po drugie – innowacja
  21. Po trzecie zdrowie
  22. Płać podatki, kupuj mądrze
  23. Niech pieniądze pracują dla Ciebie, nie odwrotnie...

Rób, co możesz, tym co masz, od razu tam, gdzie jesteś.Theodore Roosevelt

Tylko rozpocznij, a umysł zapłonie. Nie ustawaj, a pragnienie się ziści.Johann Wolfgang von Goethe

Jeśli nie stajesz się lepszy, stajesz się gorszy.Pat Riley

Pierwszy warunek sukcesu! Trzeba koncentrować fizyczną i umysłową energię wyłącznie na jednym zadaniu, i nie poddawać się się znużeniu.Thomas Edison

Wyobraź sobie, że trafisz – to trafisz.Mighty Mick. Rocky V (retrospekcja)

Jeśli nie uczysz się stale i nie podnosisz swoich kwalifikacji, pamiętaj że czynią to inni – i gdzieś, kiedyś natrafisz na taką osobę, której nie dorównasz.Reed Buckley

Aktualności inspiracja

Nowa inspiracja

Witam serdecznie

Tylko członkowie Grupy Karczew, mogą zamieszczać nowe inspiracje.

Już wkrótce gościnne wpisy.

×