GRUPA KARCZEW idee, ludzie, pomysły

Reprezentacja na Mundialu

2018-06-26, Paweł P.

Podsumowanie

Odpadamy, po dwóch meczach – nic nowego, czy wywalczymy coś z Japonią – będzie bardzo ciężko. Chłopaki napewno dadzą z siebie wiele, ale czy to wystarczy.
Możemy się oszukiwać, eliminację Euro – po zmianach, nie dało się nie zakwalifikować. Więcej drużyn, wchodziło a to że potrafiliśmy wejść z pierwszego miejsca – cóż, udało się – były przebłyski, była forma piłkarzy. Większość grała, miała dobre sezony i chciała więcej, dużo więcej.

Dzisiaj, czy kilka dni temu – całe przygotowania, niby wszystko fajnie. Śledziłem relacje z ŁączyNaPiłka na bieżąco, czegoś brakowało – to było widać, może stres przed pierwszym meczem, może brak formy u zawodników (nie nie mieści mi się w głowie, że na MŚ można nie być przygotowanym) – nie wiem, coś wisiało w powietrzu. Jak mówiłem Żonie, po kontuzji Glika – cały plan w pizdu – to się potwierdziło. Nasz "filar" obrony, zamiast jak to mówił "wybijać", zechciał robić przewrotki – no i skończyło się jak się skończyło, co ciekawe – czułem, że któryś popisując się na siatko nodze się załatwi. No tak było.

Tym samym, rozpoczęła się gra o Glika – będzie czy nie będzie zdrowy, pojedzie czy nie pojedzie, zagra czy nie zagra – tym sposobem – zamiast myśleć jak wygrać, myśleliśmy o innych rzeczach. Mniej ważnych, a no mniej – ponieważ Kamil nie powinien pojechać. Mimo, że jest "dobry" z kontuzją, przede wszystkim taką – nie miał szans dobrze się zaprezentować, nie mógł pomóc Reprezentacji. Za to zamiast pomóc, sztab był podzielony – jedni lub Ci sami zajmowali się zdrowymi piłkarzami, a jeszcze inni Glikiem aby doszedł do jako takiej sprawności. Rozdrabnianie nigdy nie jest dobre.

Nawałka, nasz pierwszy orzeł – wierzyłem, że jest w tym wszystkim jakaś metoda, słyszałem od kolegi – że "to baran" i wychodzi na to, że miał rację. Czasem brakuję mi Lea B., z nim mogliśmy wygrać z każdym – był pomysł, była determinacja, było coś czego dawno w Reprezentacji nie widziałem. Nie wiem co to było, ale był blask.

Wiem jedno selekcja przeprowadzona byłą źle. Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi.

Teraz można tylko gdybać, co by było gdyby. Jedno jest pewne, grupa była do przejścia jak nie z pierwszego miejsca to z drugiego, 4 punkty były w zasięgu – może nawet 6.

Nawałka do dymisji, niestety.

Tego nie da się obronić, od selekcji po te magiczne "systemy". Może czas odświeżyć zaplecze, świeża krew zawsze jest w cenie. Chciałbym aby wyciągnięto wnioski na przyszłość. Mam wrażenie, że popełniane są te same błędy i że jesteśmy po prostu głupi i naiwni.

Awans na MŚ był niewątpliwie sukcesem, pompowanie rankingu Fifa abyśmy byli w "dobrym" koszyku – cóż był naprawdę niezły. Ale wyszło jak wyszło, jest mi po prostu cholernie przykro, że nie wykorzystaliśmy okazji – gdybyśmy jeszcze pokazali dobrą grę...

P.S. Mam też wrażenie, że chłopaki się sobą znudzili – gierki na konsolach (i ta FIFA nieszczęsna), telefoniki, mecze przed TV. Mecze na masażach, brak wiary – pokazała to scena Zielińskiego i Bereszyńskiego, kiedy obstawiali kto będzie w finale. Żaden nie zająknął się, że Polska. Psychicznie nie wytrzymali, nie wiem czy z kadrą był psycholog – zawsze powinien być, mecze zaczynają się w głowach – dopiero potem na boisku.

Powiązane

Pressing reprezentacji Polski po stracie gola

Zrzut ekranu 2019 03 31 o 16.04.13

Witaj serdecznie!

dziękuję za odwiedzenie właśnie tej strony. Jest mi miło!

Nazywam się Paweł Pałczyński, w Karczewie mieszkam niemalże od zawsze, muszę przyznać – nie wyobrażam sobie by to się prędko zmieniło.

Kocham Karczew – wiem że brzmi to trochę dziwnie, ale kiedy zdałem sobie z tego sprawę – lekko się w sobie uśmiechnąłem. Karczew ma klimat, mieszkają tutaj fascynujący ludzie. Karczew mówiąc krótko to – nieograniczony potencjał. I ja w to wierzę.

Zastanawiam się, jak w naturalny sposób, rozkładając to w czasie – możemy go razem zbudzić do życia.

Przyłącz się!

Niczego nie trzeba podpisywać, ale trzeba w sobie i z siebie coś dać, komuś – dla kogoś.

Zastanów się komu możesz pomóc, i stwórz idee.

Kreatywność, zespołowość, wizjonerstwo, nauka, pomoc, talent i jego stałe rozwijanie.

Kupuj pracę tam gdzie rządzisz Paweł Pałczyński

W grupie sliła

Informacje

 1. Przygotuj się...
 2. Otwórz oczy i umysł
 3. Szukaj okazji
 4. Pomóż, jeśli możesz
 5. Podejmij decyzje
 6. Zabierz się do pracy
 7. Dobra diagnoza, to 50% sukcesu
 8. Ucz się i pytaj
 9. Miej pasję w oczach
 10. Stwarzaj szczęście
 11. Zdefiniuj swoje słabe strony
 12. Sprecyzuj czego chcesz
 13. Sprecyzuj czego naprawdę chcesz
 14. Lub siebie
 15. Weź kartkę papieru
 16. Zapisuj pomysły
 17. Posprzątaj
 18. Rzuć palenie i kontroluj używki
 19. Po pierwsze, ekologia
 20. Po drugie – innowacja
 21. Po trzecie zdrowie
 22. Płać podatki, kupuj mądrze
 23. Niech pieniądze pracują dla Ciebie, nie odwrotnie...

Rób, co możesz, tym co masz, od razu tam, gdzie jesteś.Theodore Roosevelt

Tylko rozpocznij, a umysł zapłonie. Nie ustawaj, a pragnienie się ziści.Johann Wolfgang von Goethe

Jeśli nie stajesz się lepszy, stajesz się gorszy.Pat Riley

Pierwszy warunek skucesu! Trzeba koncentrować fizyczną i umysłową energię wyłącznie na jednym zadaniu, i nie poddawać się się znużeniu.Thomas Edison

Wyobraź sobie, że trafisz – to trafisz.Mighty Mick. Rocky V (retrospekcja)

Jeśli nie uczysz się stale i nide podnosisz swoich kwalifikacji, pamiętaj że czynią to inni – i gdzieś, kiedyś natrafisz na taką osobę, której nie dorównasz.Reed Buckley

Aktualności inspiracja

Nowa inspiracja

Witam serdecznie

Tylko członkowie Grupy Karczew, mogą zamieszczać nowe inspiracje.

Już wkrótce gościnne wpisy.

×